Wykład prof. Andrieja Zubowa – 14 maja, godz. 18.30

Wydział „Artes Liberales” UW zaprasza na wykład prof. Andrieja Zubowa, historyka, religioznawcy, politycznego działacza, dysydenta i opozycjonisty rosyjskiego, przebywającego na emigracji w Czechach, profesora Uniwersytetu Tomasza Masaryka w Brnie, pt. «Rosyjska Cerkiew Prawosławna czy Cerkiew Prawosławna w Rosji – teraźniejszość i przyszłość rosyjskiego prawosławia».

Wykład będzie poświęcony historii i losom rosyjskiego prawosławia, obecnemu wykorzystywaniu prawosławia w walce ideologicznej i perspektywach jego wyzwolenia w post-putinowskiej Rosji. Wykład odbędzie się w ramach spotkań Pracowni Speculum Byzantinum 14 maja (wtorek) o godzinie 18:30 w siedzibie Wydziału na ul. Dobrej 72 w sali konferencyjnej.

Zapraszamy na wykład i zachęcamy do dyskusji, która odbędzie się po wykładzie. Wykład i dyskusja w języku rosyjskim (z możliwością zadawania pytań w języku polskim).

Факультет „Artes Liberales” Варшавского Университета приглашает на открытую лекцию профессора Андрея Борисовича Зубова, историка, религиоведа, политического деятеля, российского диссидента и оппозиционера, находящегося в эмиграции в Чехии, профессора Университета Томаша Масарика в Брне «Русская Православная Церковь или Православная Церковь в России – настоящее и будущее российского православия»Лекция будет посвящена прошлому и будущему русского православия, сегодняшнему использованию православия в идеологической войне и перспективах его освобождения в пост-путиновской России. Лекция состоится в рамках встреч кафедры „Speculum Byzantinum – Византийское Зерцало” 14 мая (вторник) в 18:30, здание факультета на ул. Добра 72 в конференц зале. Сердечно приглашаем на лекцию и принять участие в дисскусии.